Pravidla pro naše členy:

 

1.    Povinnost platit členský poplatek 1 000 Kč měsíčně, vždy na začátku měsíce.
 
2.    Jste povinni se z jezdecké hodiny omluvit 24 hodin předem.
 
3.    K vašim povinnostem patří aktivní zapojení do brigád vyhlášených klubem a výpomoc při akcích pořádaných klubem. A to dle svých schopností a možností.
 
4.    Při službě:
a) vyčistit všechny stáje, b) dát seno, slámu a krmení, c) zkontrolovat popřípadě dopustit vodu ve výběhu, d) zamést před stájemi, e) zamést u sena a u slámy,  f)  zkontrolovat všem koním zdravotní stav, v případě úrazu koně nutno nahlásit zodpovědné osobě, g) použité nařádí uklidit na svá místa, h) po krmení umýt kýble a připravit krmení na ráno.
              
5.    Pro ježdění je nutné se vhodně vybavit, především obléci. Každý jezdec musí mít svou kvalitní jezdeckou přilbu, jezdecké boty nebo chapsy doplněné vhodnou kotníčkovou obuví s rovnou podrážkou a vestu. Součástí výstroje jsou pohodlné pružné kalhoty a košile nebo svetr s dlouhým rukávem. Rukavice jsou doporučeny. Nenosíme řetízky, náramky a jiné snadno zachytitelné předměty.
 
6.    Na ježdění nosí kůň vše co nosit má! To znamená, že když má nosit např. martingal, tak ho nosit bude i na jízdu na kterou si ho berete vy sami.
 
7.    Zákaz manipulace s uzdečkami, sedlami a ostatními věcmi na koně.
 
8.    Zákaz přenášení věcí z koně na koně. Každý kůň má své věci!
 
9.    Po jízdě všechny použité věci uklidit do sedlovny, nic nezůstane venku.
 
10.    Zákaz skákání na koni u dětí do 18 let bez dohledu zodpovědné osoby.
 
11.    Koně nepřivazuji za udidlo k bidlu.
 
12.    Na ohlávce koně nepřivazuji na uzel, pouze omotám vodítko okolo bidla.
 
13.    Před jízdou a po jízdě důkladně vyčistím kopyta!
 
14.    Při jízdě na koni se nesmí žvýkat žvýkačka, nekouříme a netelefonujeme.
 
15.    Natrojeného koně nenechávat ani minutu bez dohledu!
 
16.    Pokud nebudete moci na službu přijít, najdete si někoho jiného za sebe, omluvíte se zodpovědné osobě nejdéle 24 hodin předem a nahlásíte kdo za vás službu udělá. Službu si nahradíte v jiný den a nebo místo osoby, která půjde za vás.
 
17.    Služba a stejná pravidla pro službu platí za každého počasí a i v zimě!
 
18.   Každý musí alespoň jednou měsíčně absolvovat trénink se zodpovědnou osobou na jízdárně.
 
19.  Pokud si koupíte své věci na koně jako třeba uzdečky atd. necháte si je zkontrolovat zodpovědnou osobou. Může se stát, že si koupíte třeba ostřejší udidlo a pak budou koníci tupější na hubu, z toho důvodu se to bude nejdříve kontrolovat.

 

20.    Je nutné dodržovat i všeobecná pravidla!

 

Doufáme, že budete tato pravidla všichni respektovat a pochopíte, že koně nejsou věci, ale zvířata, které se sami nenakrmí a nevyčistí si stáje.
 
Členství může být zrušeno majiteli stáje při opakovaném porušení pravidel (např.: časté rušení služby, nevyčistěné stáje, neuklízení věcí, neúčast na brigádách, apod.)
 
V případě jakéhokoliv dotazu a připomínky se obraťte na zodpovědnou osobu, která o průběhu stáje a o tom jakého koně si máte na jízdu vzít rozhoduje.
 
ZODPOVĚDNÁ OSOBA:     Kateřina Burešová, tel.: 723 278 064